Szkoła Podstawowa

im. prof. Szczepana A. Pieniążka w Miedniewicach

tel: (46) 833 14 90 / e-mail: sekretariat@spmiedniewice.org

Witajcie w naszej bajce - Śiąca Królewna

           W dniu 13 stycznia 2023 r. w  Szkole  Podstawowej  im. prof. Szczepana A. Pieniążka w Miedniewicach panował baśniowy nastrój, a na  korytarzach pojawiły się tajemnicze wróżki.
        Nasi  uczniowie z klasy V i VI  przygotowali pełne fantazji i humoru przedstawienie pt. „ Śpiąca Królewna”. Klasyczna baśń o potędze przyjaźni i miłości została przedstawiona w wyjątkowy sposób, a historia „Śpiącej Królewny” wzruszyła brać uczniowską. Na scenie  obserwowaliśmy pełną baśniowej magii opowieść o księżniczce, nad którą zawisła zła wróżba. Na szczęście odwaga dzielnego księcia odwraca złe czary i dobro zwycięża.  Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w bohaterów baśni, pojawiły się wróżki, król,  królowa, książę oraz  królewna, która urzekła urodą i delikatnością.
           Gra młodych artystów, współczesne piosenki i wesołe scenki wywołały entuzjazm społeczności szkolnej. Dzieci udowodniły, że  także słowem można  się wspaniale  bawić, samodzielnie przygotowane stroje i dekoracje wzbogaciły występ, który został nagrodzony gromkimi  brawami.

Jak bardzo wam się podobało ?
5/5

Dodaj komentarz