Kartki z historii naszej szkoły 


 Szkoła w Miedniewicach została założona w 1841roku. Utrzymywało ją Towarzystwo składające się z mieszkańców Miedniewic, Rawki i Grabiny. W historii szkoły mocno zapisał się Leonard Trojanowski, który od 1911 roku był kierownikiem. W 1925 roku nastąpiła zmiana stopnia organizacji nauczania i szkoła z dwóch klas stała się czteroklasowa. Od 1937 roku szkoła miała nowego kierownika, był nim Henryk Wilczyński. W listopadzie 1938 roku odbyło się zebranie, na którym omówiono sprawę budowy nowej szkoły. W czasie II Wojny Światowej mieszkańcy otrzymywali w szkole pomoc medyczną i wsparcie finansowe. 
Po wojnie powrócono do dawnych planów budowy nowej szkoły.  

 

Na jesieni 1948 roku zakończono budowę parteru szkoły, piętro oddano do użytku 
24 września 1951 roku. W późniejszym okresie budowano inne pomieszczenia, początkowo przeznaczone na mieszkania dla nauczycieli, a obecnie przedszkole. Dokładne zapiski kronikarskie kończą się właśnie w tym miejscu.

Od 2000 roku prowadzona jest nowa kronika szkoły, w której s± opisywane wszystkie ważne wydarzenia z życia szkoły (apele, uroczystości szkolne, wycieczki)

W dniu 15 września 2001 roku odbyła się w szkole uroczystość z okazji 160-lecia istnienia szkoły. Z tej okazji została odprawiona msza święta w intencji nauczycieli 
i pracowników szkoły oraz odsłonięto pamiątkową tablicę.

 

18 czerwca 2011 roku obchodziliśmy 170-lecie istnienia szkoły i z tej okazji odbyło się nadanie imienia placówki - prof. Szczepana A.Pieniążka. Z tej okazji została odprawiona msza święta w intencji nauczycieli, absolwentów i pracowników szkoły, poświęcono sztandar oraz odsłonięto pamiątkowe tablice. Uczniowie naszej szkoły przygotowali występ artystyczny.


       

EB
www.000webhost.com