Szkoła Podstawowa

im. prof. Szczepana A. Pieniążka w Miedniewicach

tel: (46) 833 14 90 / e-mail: sekretariat@spmiedniewice.org

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej był  okazją do wyrażenia wdzięczności  za wysiłek i wielkie serce wkładane  na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętaliśmy  o wszystkich nauczycielach i pracownikach szkoły. Z okazji 14 października cała społeczność szkolna spotkała się na  uroczystej akademii. Przygotowali ją uczniowie klasy II i III . Dzieci pięknymi wierszami, piosenkami wyraziły swoje  podziękowanie za serce, uśmiech… i przeprosiły za psoty, figle…. 

Pan Dyrektor wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom. Podziękował za trud  wkładany w wychowanie i kształcenie dzieci życząc jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów.

Pasowanie na ucznia 

13 października odbyła się również uroczystość pasowanie na ucznia. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Pana Dyrektora. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. 

 

Dzień Języków Obcych stał się w naszej szkole już pewną tradycją. W tym roku szkolnym również postanowiliśmy uświetnić ten czas różnymi atrakcjami. 19 października w naszej szkole było bardzo …europejsko! Wcześniej każda z klas 4-8 losowała sobie jeden kraj, o którym miała przygotować ciekawe materiały. Metody i formy pracy były dowolne, a więc nie zabrakło przepięknych, innowacyjnych pomysłów oraz bardzo twórczych prezentacji  uczniów. Łącznie  przygotowano pięć stanowisk, które przedstawiały następujące kraje: Włochy, Niemcy, Polskę, Hiszpanię, Wielką Brytanię, Reprezentanci poszczególnych krajów zapraszali również na degustację różnorakich specjałów, które umiliły czas odwiedzającym.

 

Spotkanie klas I-III z policjantką

Dnia 23 października br. klasy I-III odwiedziła pani policjantka. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Uczniowie  zobaczyli prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentowała pani policjantka. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszej szkoły. Uczniowie mieli okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. 

 

Makieta „Polska Złota Jesień”

Kolejne bardzo ciekawe i pomysłowe prace wykonali uczniowie klasy III. Tym razem były to makiety  wykonane na podsumowanie projektu edukacyjnego: „Las jesienią”. Twórcza radość towarzyszyła pracy, a jej efekty można podziwiać na zdjęciach.